Ezt teheted az óraátállítás negatív hatásai ellen



A belső ritmusodat boríthatja fel a húsvét vasárnap óraátállítás.Március 31-én 2 óráról 3 órára kell átállítanunk az órákat. Ennek a pozitív hatása, hogy hosszabbak lesznek a nappalok, könnyebben ébredhetünk fel reggel, míg a negatív oldala, hogy rövidebb távon felborulhat az alvási ciklusunk, ami alvászavarokhoz, koncentrációs nehézségekhez és hangulatváltozásokhoz vezethet.

Az óraátállításnak fizikai hatásai is lehetnek, ugyanis a biológiai óránk beállítódása hosszabb időt vehet igénybe, ami fáradtsághoz és kimerültséghez vezethet. Emellett tapasztalhatunk rossz közérzetet, fejfájást, fáradtságot, ingerlékenységet, koncentrációzavart, emésztési problémákat, étvágytalanságot, álmatlanságot és szívproblémákat is.

Nem árt tudni, hogy a nyári időszámításra való átállásnak több negatív hatása van, mint a télinek. Habár a változás miatt jelentkező fáradtság már önmagában is elég rossz, mégis vannak, akik sokkal komolyabb következményeket tapasztalnak. Az átállás főleg a gyerekeket, az idős embereket és az alvászavarban szenvedőket viseli meg.

Ha téged is jobban meg szokott viselni az óraátállítás, akkor készülj fel rá! Ezt úgy teheted meg, hogy napokkal az óraátállítás előtt korábban kelsz fel és hamarabb feküdsz le. Ezzel fokozatosan hozzászoktatod a szervezetedet a változáshoz.

Emellett a rendszeres testmozgás, például séta a friss levegőn, és a kiegyensúlyozott táplálkozás is segíthet abban, hogy hozzászokj a nyári időszámításhoz.

(Forrás: femcafe.hu)

Ajánló

Ajánló