Szubjektív lista 2022 legjobb és legrosszabb filmjeiről



Neked melyik tetszett, nem tetszett?Az év legjobb filmjei

Avatar: A víz útja (Avatar: The Way of Water): 13 évvel az első rész után érkezett meg a James Cameron által készült Avatar folytatása, amire megérte várniuk a rajongóknak, hiszen a film látványvilága ismét lehengerlő.

Az Északi (The Northman): Aki egy hétköznapi, vikinges, bosszútörténetre számított, az hoppon maradt, ugyanis Robert Eggers egy sajátos narratívájú, helyenként lázálommal kokettáló, ősi mítosszal, vérrel és verejtékkel alaposan átitatott filmet készített.

A világ legrosszabb embere (The Worst Person in the World): A világ legrosszabb embere. A Joachim Trier által készült romcom megmutatta, hogy lehet tündérmesékbe illő szerelemről álmodozni, ám a valóságban túl bonyolultak az emberek ahhoz, hogy azt tényleg meg tudják élni.

Minden, mindenhol, mindenkor (Everything Everywhere All at Once): A mostanában unalomig használt multiverzumok elméletén csavartak egyet Danielék.

A szomorúság háromszöge (The Triangle of Sadness): Ruben Östlund eddigi legkommerszebb filmje lett A szomorúság háromszöge, ami egy gúnyos kórlelet arról, hogy milyen sötét tud lenni az ember természete.

Top Gun: Maverick: Valószínű, hogy sokan úgy gondolták, hogy felesleges folytatást készíteni a jó 35 éves Top Gunhoz, ám a Top Gun: Maverick hatalmas sikernek bizonyult 2022-ben.

Préda (Prey): Az első két rész óta a legjobb Predator-film a Dan Tratchtenberg által készült, sallangoktól mentes, letisztult, véres és pörgős Préda.

Batman (The Batman): A filmet rendező Matt Reevesnek, és a főszerepet alakító Robert Pattinsonnak sikerült bemutatnia Batman egy új oldalát, a naiv, meggondolatlan és erősen sebzett lelkű Bruce Wayne-t. A különleges atmoszférájú Batman nemcsak 2022 egyik legjobb filmje lett, hanem az elmúlt idők legjobb képregényfilmje is.

Az év legrosszabb filmjei

Thor: Szerelem és mennydörgés (Thor: Love and Thunder): Sokak szerint Taika Waititi már a Ragnörekben is túlzásba vitte az ökörködést, de a 2022-es Szerelem és mennydörgést teljesen élvezhetetlené tette a rendező sajátos humora, így ez lett 2022 egyik legrosszabb filmje.

Az Arthur-átok (Arthur, malédiction): Luc Besson filmjében értékelhető az érdekes ötlet és az önreflexiós kikacsintgatások, viszont a megvalósítás, főleg, mint horror, teljes bukás.

Amszterdam (Amsterdam): A David O. Russell által készült Amszterdamban hemzsegnek a híres színészek, ám a sztárparádé ellenére a film a kritikai és bevételi szempontból is megbukott 2022-ben.

A szürke ember (The Gray Man): Hiába szerepeltek olyan nevek, mint Ryan Gosling, Chris Evans és Ana de Armas a filmben, mert a klisétenger, ötletlen rendezésű és botrányosan vágott regényadaptáció aligha lett élvezhető alkotás.

A kaptár: Raccoon City visszavár (Resident Evil: Welcome to Raccoon City): Bár az előzetes alapján azt lehetett feltételezni, hogy A Raccoon City visszavár 2022 egyik legjobb filmélménye lesz, ám ehhez képest a valóság egy faék egyszerű, mégis túlbonyolított történet lett, rémesen gyenge CGI-vel.

A Halloween véget ér (Halloween Ends): Még a Gyilkos Halloweennál is élvezhetetlenebb film lett A Halloween véget ér. Valószínű, hogy jobb lenne a vélemény róla, ha történik valami az első 45 percben, vagy a franchise-hoz hűen, egy jó kis slashert, és nem egy unalmas, bugyuta thriller-pszichodrámát kaptak volna a nézők a pénzükért.

Moonfall (Moonfall): Roland Emmerich a mai napig azt csinálja, amit a 90-es években, csak sokkal ötlettelenebbül és elfásultabban. Ezt bizonyítja a Moonfall, ami 2022 egyik legnagyobb pénzügyi bukása lett, amin senki se csodálkozik, aki látta, hiszen a film karakterei laposak, a története bugyuta, a látványvilága pedig csak szeretne lehengerlő lenni, mert valójában nagyon olcsó, tehát Emmerich örülhet, ha még valaha felkérik látványfilm rendezésére.

Morbius (Morbius): A képregényes Morbius élőszereplős debütálása csalódást keltett a rajongókban, akik egy vérszegény filmet kaptak.

(Forrás: hu.ign.com)

Ajánló

Ajánló