NoPhone-nal akarták szembesíteni az embereket azzal, hogy túl sokat nyomkodják a telefonjukat



A technostressz kezelésére kitalált három legfurcsább módszer.NoPhone: A NoPhone semmi köze az igazi mobilokhoz, ugyanis azért hozták létre, hogy így szembesítsék az embereket azzal, hogy milyen egészségtelen mértékben függnek a telefonjuktól. A digitális detox eszköz egy KickStarteres kampánnyal indult 2014-ben, majd senki által nem várt módon nemcsak gyors népszerűségre tett szert, hanem még meglepően sokan érdeklődni is kezdtek iránta, sőt, igazi megrendelések is érkeztek.

A NoPhone-t feltaláló Van Gould, Ingmar Larsen és Ben Langeveld valójában csak placebónak szánta az eszközt azoknak, akik komoly függőségben szenvednek, viszont elsősorban egy fricskáról volt szó, amit aztán elkezdtek komolyan venni.

2016-ban már az amerikai ABC Shark Tank műsorában is megpróbálták eladni az ötletet a befektetőknek, ám azok nem haraptak rá a megoldásra. Ez azonban nem jelentette a NoPhone végét, hiszen az elmúlt években már több verziója is megjelent.

A legújabb fejlesztés a 6 dollárért (1800 forintért) rendelhető NoPhone Air, aminek egyetlen tartozéka a levegő, tehát ez leginkább arra hasonlít, mint amikor csak eljátsszuk, hogy mobiltelefont tartunk a kezünkben, miközben valójában semmit sem tartunk a fülünkhöz.

A klasszikus NoPhone 12 dollárért vásárolható meg, de akár öt darabos, 45 dolláros áron kínált, családi kiszerelést is rendelhetünk. Emellett már elérhető a NoPhone Selfie is, ami egy plasztik hátlapra erősített tükör.

Samsung Balance Mouse: 2018-ban a Samsung előrukkolt egy olyan egérrel, ami ugyanolyan sebességgel sprintel el a felhasználó elől, mint a valódi rágcsáló. Ez a Balance Mouse nevű alkalmazás, amit azért találtak ki, hogy az emberek ennek segítségével szokjanak le a végtelenségig tartó túlórázásról, visszaállítva ezzel a munka és a magánélet közti egyensúlyt.

Az applikáció két részből áll. Az egyik egy külső borítás, ami egy egérre hasonlít, a másik egy belső rész, ami külön választható és a kerekein elszalad a beprogramozott időpontban, tehát például délután 6 órakor, ha a felhasználó a használatával próbálkozna.

A Balance Mouse születése annak a kampánynak a részeként történt, amely arra akarta felhívni az emberek figyelmét, hogy nagyon sokak életében felborult az egyensúly, ugyanis sokkal többet foglalkoznak a digitális jelenléttel és a munkával, mint a környezetükkel és a családjukkal.

A Samsung Card (a Samsung Electronic leányvállalata) azt követően bízta meg a BKDI co-t az egerek tervezésével, hogy felmérést készítettek 2534 háztartásban a felhasználókkal, ennek eredményeként pedig kiderült, hogy Dél-Koreában komoly problémát jelent a munka-magánélet egyensúly felborulása.

Ugyanakkor a Balance Mouse is egy olyan eszköz, ami megrekedt a koncepció fázisban, tehát soha nem jelent meg a piacon.

Google boríték: 2020 januárjában rukkolt elő a Google egy új fejlesztéssel a Digitális Jólét alkalmazáshoz. Ez nem volt más, mint egy üres boríték, amibe a felhasználó egyszerűen beletehette a mobilját, és ezzel rá is lépett a technostresszből való kigyógyulás útjára.

Ugyanakkor ahhoz, hogy a felhasználó megkapja a borítékot, használnia kell a telefonját, mert a sablont csak így tudja kinyomtatni. A folyamat úgy néz ki, hogy a Play Store-ból le kell tölteni az Envelope alkalmazást, ami hozzáférést add a sablont tartalmazó a PDF-hez, majd annak kinyomtatása után egy kis hajtogatással kész a technostresszoldó.

A PDF-ben olvasható tanács szerint ragasztóval kell lezárni a borítékot, de csak azt követően, hogy a felhasználó elindította az Envelope alkalmazást, ami ettől kezdve csak azt engedi, hogy a boríték elejére rajzolt nyomógombokkal lehessen hívást indítani. A képernyő nézegetése tehát nem lehetséges a boríték lezárása után.

Az alkalmazást kísérleti jelleggel vezették be. Bár az app még ma is elérhető a PlayStore-ban, ám ahogy a bevezetés legelején, úgy még mindig csak Pixel telefonokkal kompatibilis.

(Forrás: raketa.hu)

Ajánló

Ajánló