Lord Voldemort a világ egyik leggyűlöltebb gonosztevője



Öt filmes karakter, akit képtelenség megkedvelni.Előfordul, hogy amikor leülünk filmezni, akkor nem, vagy nem csak a hőst kedveljük meg, hanem a gonosztevőt is, akinek tetteivel talán nem értünk egyet, mégis van benne valami, ami miatt megkedveljük.

Ez az, ami nem mondható el az alábbi negatív karakterekről, akiket joggal nevezhetünk minden idők leggyűlöltebb filmes gonosztevőinek.

Lord Voldemort (Harry Potter): A mágiával teli varázsló világban nem szeretik kimondani Lord Voldemort nevét, és a nézők, illetve az olvasók se szívesen emlegetik minden idők leggonoszabb varázslóját, aki olyan háborút robbantott ki, ami nemcsak Harry és barátai életét keserítette meg, hanem rengeteg kedvelt szereplő halálához is vezetett.

Emellett Lord Voldemort miatt haltak meg Harry szülei, és ezért tudhat pocsék gyerekkort maga mögött a varázslótanonc.

Zordon (Oroszlánkirály): Szívből utálható karakterekkel a mesékben is találkozhatunk. Erre jó példa az Oroszlánkirályban szereplő Zordon, aki kiérdemelte, hogy kicsik és nagyok is minden idők egyik leggyűlöltebb gonosztevőjének bélyegezzék.

Zordon rögtön a mese elején megutáltatta magát, hiszen ki ne emlékezne arra a felnőttek számára szívszaggató, gyerekek esetében sokkoló jelenetre, amikor a kis Simba próbálja felébreszteni az apját, majd befekszik a mancsa ölelésébe?

Amellett, hogy Zordon volt az okozója minden idők egyik legszörnyűbb rajzfilmes tragédiájának, még az is tovább szítja az iránta érzett ellenszenvet, hogy Sima és Mufasa is megbízott benne.

Amon Goeth (Schindler listája): Az emberben felmerülhet a kérdés, hogy mégis hogyan történhet meg egy olyan jól szervezett emberi kegyetlenség, mint amilyen a holokauszt is volt. Erre ad magyarázatot a Schindler listája című film Amon Goeth karaktere, ugyanis sajnos nemcsak voltak, hanem lesznek is hozzá hasonló emberek.

A filmben Goeth egy haláltábort irányít, a foglyaira pedig nem, hogy emberként, de még állatként se tekint. Ő maga a megtestesült gonosz, aki attól válik igazán utálhatóvá, hogy a felfoghatatlan romlottsága nagyon is valóságosnak tűnik. Az iránta érzett ellenszenvet csak tovább táplálja, hogy olyan személyről mintázták, aki a valóságban is létezett.

Anton Chigurh (Nem vénnek való vidék): Javier Bardem nagyszerű munkát végzett Anton Chigurh megformálásakor. A teljesen őrült, de valahogy mégis briliáns karakter nem bűnként vagy immorális eseményként könyvelte el az általa elkövetett gyilkosságokat, hanem olyan döntésként, aminek csak meg kellett történnie ahhoz, hogy a történelem tovább haladhasson.

Anton Chigurh nemcsak akkor váltott ki rossz érzést a nézőből, amikor megjelent a filmben, hanem akkor is, ha jóval a Nem vénnek való vidék megtekintése után felmerült a neve.

Mildred Ratched nővér (Száll a kakukk fészkére): Ken Kesey regényének filmadaptációjában egy kisstílű bűnöző úgy próbálja elkerülni a börtönt, hogy elmegyógyintézetbe záratja magát, ám hamarosan rájön, hogy a börtönnel jobban járt volna.

Az elmegyógyintézet összes lakója igazi egyéniség, elképesztő történettel, de abban is hasonlítanak, hogy mind szenvednek az embertelen rendszer és annak zsarnokai miatt. Közéjük tartozik a szadista Ratched nővér, aki senki iránt se érez empátiát, a szadista hajlamait pedig a legkiszolgáltatottabbakon, legelesettebbeken éli ki.


(Forrás: bien.hu)

Ajánló

Ajánló