Hátborzongató helyek a nagyvilágból (2. rész)
Ismerd meg a világ legfélelmetesebb helyeit!Poveglia – Velence: A középkorban három pestis járvány áldozatai éltek a szigeten, ráadásul Poveglia nemcsak a haldoklók lakhelye és pestisgödör színhelye volt, hanem a leprásokat is ide száműzték.
1922-ben elmegyógyintézet nyitottak a szigeten. Egy ott dolgozó orvost megtámadták az őrült betegek, akik feldobták az illetőt az épület tornyára. A ma már romokban lévő intézet történelme során több, mint 160 ezer ember halt meg ott.
Állítólag a sziget közepe olyan sok emberi maradványt rejt, hogy a halászok nem mernek halászni, mert rendszeresen emberi testrész akad a hálójukba. Ha szeretnél elmenni a szigetre, akkor nagyon barátságosnak kell lenned a helyiekkel, akiknek a szőlőskertje van ott, mert egyébként szigorúan tilos a nyilvános belépés.
Poenari Kastély – Románia: Sokan tévesen azt hiszik, hogy Vlad Tepes lakhelye a Bran kastély volt, ám valójában a Wallachiában található Poenari Kastélyban élt a fejedelem. A XIII. század elején épített kastélynak ma már csak a romjai maradtak fent.
A XIV. században Poenari volt a Basarab uralkodók kedvenc kastélya. Az évek alak egymást váltották a nevek és a lakók, de végül a kastélyt mindenki magára hagyta, majd jött a XV. században III. Vlad, a Karóbahúzó, aki valójában nem volt vámpír, de így is elég félelmetes volt.
III. Vlad rájött, hogy a kastély legnagyobb előnye az, hogy egy meredek szakadék mellett, egy magas sziklán áll. Az uralkodó felújította, megerősíttette és az erődévé tette az épületet. Miután III. Vlad elhalálozott, a kastély romba dőlt. Napjainkban részben megnyitották a turisták előtt, ám nagy kitartás kell ahhoz, hogy feljussunk a kastélyhoz, mert oda 1500 fokos lépcső vezet fel.
Európai osszáriumok: Az osszárium egy olyan szekrényt, épületet jelent, amelybe emberi csontmaradványokat őriznek. Ezt a fajta végső nyughelyet elsősorban ott terjedt el, ahol kevés a temetkezési hely, emiatt nem lehet mindenkit a földbe helyezni.
Európában több ilyen osszárium található, látogatható. A leghíresebb közülük Párizs Katakombája, ahol több, mint 4000 szerzetes maradványa pihen. Néhány csontváz érintetlen, és a ferences rend hagyománya szerint szövettel van beborítva. A legtöbb csontot díszítő elemként használták fel.
Aokigahara – Japán: Fujitól északnyugatra található a hírhedt Aokigahara, avagy a japán öngyilkosok erdeje, aminek sziklás üregeit évente jég borítja, a talaj pedig elsősorban vulkanikus, ezért nehéz átvágni rajta.
A terület azonban nem ezért rémisztő, hanem azért, mert rengeteg öngyilkosságot követnek el benne. A helyi önkéntesek évente „testvadászatra” indulnak, ugyanis rengeteg szétszóródott emberi csontokra bukkanhatnak a helyiek és a turisták, akik paranormális jelenségekről is meséltek.
Állítólag az Aokigahara a világ második legnépszerűbb helyszíne, ha öngyilkosságról van szó. Az első a San Francisco Golden Gate Híd. Az 1950-es évek óta több, mint 500 ember halt meg az erdőben, többségük öngyilkos lett, évente pedig átlagosan 30 ember végez magával a fák között.
2002-ben 78 holtestet találtak, ami felülmúlta az 1998-as adatot, ami 73 volt. Az öngyilkosságok magas aránya miatt a hivatalok olyan üzeneteket helyeztek ki az erdőben, amely arra buzdítja az elkeseredett embereket, hogy a halál helyett inkább kérjenek segítséget.
A Leap Kastély Várbörtöne – Írország: Az Offaly megyében található, Roscrea városától négy mérföldre északra található a Leap Kastély Várbörtöne, amit 1250 és 1659 között építettek. A Darby család tulajdonában álló Várbörtönbe rengeteg embert tartottak fogságba, majd megfeledkeztek a rabokról.
A pincében, ahol a foglyok tartózkodtak, tüskék állnak ki a földből. Amikor a helyreállítási munkálatokat végezték, akkor a munkások három teherautónyi, valószínűleg az 1840-es évekből származó, emberi maradványt szállítottak el.
Természetesen a Leap Kastély Várbörtöne is állítólag szellemjárta hely. Ezen elbeszélések szerint a legijesztőbb szellem egy kicsi, púpos, rothadó bűzt és kénszagot árasztó jelenés.
(Forrás: noiportal.hu)
Ajánló
Ajánló
-
Facebook